| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Technical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

Main specifications
★ 4.5kw ATC water cooling spindle
★ Oscillating knife
★ CCD camera
★ V cut
| Model | SM-1325MF-4 Multi-function |
| XYZ axis travel | 1300x2500x120mm |
| Feeding height | 120mm |
| ATC tool type | 8 PCS linear type( back side) |
| Multi-function | 1. 4.5kw water cooling ATC spindle |
| 2. Oscillating knife | |
| 3. V-cut knife | |
| 4. Camera (CCD) | |
| Rail type | linear rails XYZ 20mm |
| Control system | MDR |
| Drive type | Servo motor with shimpo reducer |
| Transmit | X Y Oblique gear rack /Z ballscrew |
| Table type | Vacuum absorption with T slot clamping with 5.5KW vacumm pump |
| Max travel speed | 5000mm/min |
| Working precision | 0.05mm |
| power | AC380V±10% /50~60Hz |
| Compatible Software | Type3/Artcam/UG/Pro-E/Mastercam/Ucancam/Powermill.. etc |
| command code | G code |
| Machine / packing size | 3150*2020*1650mm/3290*2160*1840mm |
| Net/Gross weight | 1300kg/1500kg |

The 1325MF-4 is a dynamic Multi-Function CNC machine that adds value to multiple industries, making it an indispensable tool for:
At Jinan Chentuo CNC Equipment Co., Ltd., we support the 1325MF-4 with comprehensive pre-sales and after-sales services, including free remote troubleshooting, on-site training, and insured shipping to 60+ countries. Our partnerships with 200+ enterprises worldwide reflect the reliability and performance of the 1325MF-4. This Multi-Function CNC machine isn't just a tool - it's a strategic investment that helps your business stay competitive in the fast-paced industrial market. Choose the 1325MF-4 and experience the difference a high-performance, versatile CNC machine can make for your production capabilities.



Q1: Are you a factory or trading company ?
A: We are a manufacturer founded in 2011. Our new factory is located in Qihe County, Dezhou City, Shandong Province.
Q2: What's your payment terms? Delivery and MOQ?
A: Payment terms: we accept T/T, Western Union, Paypal, etc. 30%~50% deposit, balance before delivery
from our factory.
Lead time: 7~10 days
Delivery terms: EXW, FCA, FOB, CFR, CIF, DDU, etc.
MOQ: 1set
Q3: What's your warranty?
A: We provide 36 months warranty for whole machine, 12 months for core parts.
Q4: If I don't know how to use the machine, can you teach me?
A: 1) There is a U disk send together with the machine including machine manual and operation videosl. If you have further
question:
2) Online technical support (Email, Whatsapp, Wechat, Phone and so on)
3) Remote control software to set for you
4) Demo Video to follow