| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Technical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

1.Advertisment industry:Acrylic,PVC,ABS plate,aluminum plate
2.General wood working industry:furniture decoration,instrument manufacturing,wooden craft,solid wood furniture,MDF
3.Decoration industry:art model,mural,screen,gift packing
4.Mould industry:casting,spaceflight,craft,rail traffic
Main specifications
★ 3.2kw Water cooling spindle
★ CCD controller with ethernet port
★ Square linear rails confirm higher precision
★ High precision gear rack transmission
| MODEL | 1325 CCD |
| XYZ axis travel | 1300x2500x200mm |
| Feeding height | 200mm |
| Table size | 1300*2500mm |
| Spindle power | 3kw water cooling spindle(0-24000RPM) |
| Control system | PC Control CCD system (Ethernet port, compatible win10 win11) |
| Drive type | Stepper / servo motor |
| Rail type | linear rails |
| Transmit | XY gear rack and Z ballscrew |
| Table type | Aluminum profile table with T slot clamping / Vacuum absorption table |
| Max travel speed | 20000mm/min |
| Working precision | 0.05mm |
| Power | AC380V±10% / 50~60Hz |
| Compatible Software | Type3/Artcam/UG/Pro-E/Mastercam/Ucancam etc |
| Command code | G code |
| Machine size | 3000*1900*1620mm |
| packing size | 3140*2100*1740mm |
| Net / Gross weight | 1000kg / 1200kg |




Q1: Are you a factory or trading company ?
A: We are a manufacturer founded in 2011. Our new factory is located in Qihe County, Dezhou City, Shandong Province.
Q2: What's your payment terms? Delivery and MOQ?
A: Payment terms: we accept T/T, Western Union, Paypal, etc. 30%~50% deposit, balance before delivery
from our factory.
Lead time: 7~10 days
Delivery terms: EXW, FCA, FOB, CFR, CIF, DDU, etc.
MOQ: 1set
Q3: What's your warranty?
A: We provide 36 months warranty for whole machine, 12 months for core parts.
Q4: If I don't know how to use the machine, can you teach me?
A: 1) There is a U disk send together with the machine including machine manual and operation videosl. If you have further
question:
2) Online technical support (Email, Whatsapp, Wechat, Phone and so on)
3) Remote control software to set for you
4) Demo Video to follow