| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Technical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| MODEL | 1325M-R 4Axis Cnc Router |
| XYZ axis travel | 1300x2500x200mm |
| Feeding height | 200mm |
| Table size | 1300*2500mm |
| Rotary device | Diameter 200mm, length 2000mm |
| Spindle power | 5.5KW water cooling spindle(0-24000RPM) |
| Control system | PC controller system/DSP/NK105G3 |
| Drive type | Servo motor |
| Rail type | Square linear rails |
| Transmission | XY gear rack and Z ballscrew |
| Table type | Vacuum absorption with T slot clamping, with 5.5KW vacumm pump |
| Max travel speed | 40000mm/min |
| Working precision | 0.05mm |
| Power | AC380V±10% / 50~60Hz (AC220V optional) |
| Command code | G code |
| Packaging | Plywood case |
| Machine size | 3030*2200*1620mm |
| Packing size | 3170*2280*1800mm |
| Net / Gross weight | 1500kg / 1700kg |




Q1: Are you a factory or trading company ?
A: We are a manufacturer founded in 2011. Our new factory is located in Qihe County, Dezhou City, Shandong Province.
Q2: What's your payment terms? Delivery and MOQ?
A: Payment terms: we accept T/T, Western Union, Paypal, etc. 30%~50% deposit, balance before delivery from our factory.
Lead time: 7~10 days
Delivery terms: EXW, FCA, FOB, CFR, CIF, DDU, etc.
MOQ: 1set
Q3: What's your warranty?
A: We provide 36 months warranty for whole machine, 12 months for core parts.
Q4: If I don't know how to use the machine, can you teach me?
A: 1) There is a U disk send together with the machine including machine manual and operation videos. If you have further question:
2) Online technical support (Email, Whatsapp, Wechat, Phone and so on)
3) Remote control software to set for you
4) Demo Video to follow