| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24 Hours Online Support |
| Warranty: | 1year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

Main specifications
★ Professional 4axis rotary device CNC Router machine
★ Flat working and rotary working in one machine
★ 8PCS spindle can work together
★ Servo motor ensure fast working speed
★ Two independent heads confirm high precision
★ 4axis DSP controller from Richauto
| Model | 2030R-2H-8S |
| XY axis Flat working size | 2000x3000mm |
| Feeding height | 200mm |
| Spindle | 3.2kw water cooling(0-24000RPM) x 8pcs |
| Rotary specification | 3 jaws , 200mm diameter x8pcs |
| Rotary working length | 3000mm |
| Control system | DSP 4axis version |
| Drive type | Servo motor leadshine brand |
| Rail type | linear rails |
| Transmit | X gear rack , YZ ballscrew |
| Max travel speed | 30000mm/min |
| Working precision | 0.05mm |
| Power | AC220V±10%/50~60Hz |
| Compatible Software | Type3/Artcam/UG/Pro-E/Mastercam/Ucancam etc |
| Command code | G code |
| Machine/packing size | 2.5*2.14*1.69m / 2.64*2.28*1.89m |
| Net/Gross weight | 1800kg /2000kg |




Q1: Are you a factory or trading company ?
A: We are a manufacturer founded in 2011. Our new factory is located in Qihe County, Dezhou City, Shandong Province.
Q2: What's your payment terms? Delivery and MOQ?
A: Payment terms: we accept T/T, Western Union, Paypal, etc. 30%~50% deposit, balance before delivery
from our factory.
Lead time: 7~10 days
Delivery terms: EXW, FCA, FOB, CFR, CIF, DDU, etc.
MOQ: 1set
Q3: What's your warranty?
A: We provide 36 months warranty for whole machine, 12 months for core parts.
Q4: If I don't know how to use the machine, can you teach me?
A: 1) There is a U disk send together with the machine including machine manual and operation videosl. If you have further
question:
2) Online technical support (Email, Whatsapp, Wechat, Phone and so on)
3) Remote control software to set for you
4) Demo Video to follow